W jaki sposób bukmacherzy wyliczają kursy na dane wydarzenie?

W jaki sposób bukmacherzy wyliczają kursy na dane wydarzenie?

Ta sprawa mocno Cię zainteresowała? Chciałbyś bowiem poznać więcej tajników pracy oddsmakerów? Jak są tworzone krok po kroku kursy bukmacherskie? Od czego jeszcze zależą one w praktyce? Jeśli jesteś początkującym, to warto zapoznać się także z zagadnieniem odnoszącym się do podatków. W końcu ten aspekt ma spore znaczenie w kontekście tego, za ile finalnie są zawierane zakłady w podmiotach hazardowych.

Kursy bukmacherskie: jak powstają w praktyce?

Eksperci na tej płaszczyźnie nie mogą pozwolić sobie na żadne błędy. W innym razie firmy bukmacherskie musiałyby liczyć się ze sporymi stratami. A nie są to oczywiście żadne instytucje charytatywne… Przede wszystkim do takich zadań są oddelegowani prawdziwi fachowcy. Eksperci posiadają po swojej stronie wiele wiedzy i doświadczenia. Wszystkie topowe firmy bukmacherskie korzystają z pomocy specjalistów. Rzetelna strona meczyki.net.pl opisuje zaś najlepsze podmioty hazardowe, które w tym momencie działają na rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Możesz się tam śmiało zarejestrować. Są to bowiem firmy bukmacherskie profesjonalne i dodatkowo legalne. Chcesz coś obstawić? Zastanawiasz się, dlaczego na jedno wydarzenie kurs wynosi 1,50, a na drugie np. 2,35? Na samym początku oddsmakerzy obliczają prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnego wydarzenia. Załóżmy, że według nich gospodarze i goście mają po 50% szans na zanotowanie triumfu. W takim razie 100% musi być podzielone przez 50%. W obu przypadkach wychodzi po 2,00.

sts online nowy bonus
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online

Do tego dochodzi jeszcze marża bukmacherska

Gdyby nie były zastosowane dodatkowe wartości (takie, jak właśnie marże bukmacherskie oraz podatki), to w analizowanym przypadku mielibyśmy takie kursy (2,00 – 2,00). Nie jest jednak tak prosto. Topowe podmioty hazardowe (blog laolagame.com opisuje najlepsze w tym momencie firmy bukmacherskie działające w tej branży) stosują oczywiście też marże. Dzięki temu zawsze są minimum o jeden krok przed Klientem. To trochę tak, jak w kasynie. Liczba pól czerwonych oraz czarnych jest taka sama. To fakt. W ruletce europejskiej mamy jeszcze pole 0, a w amerykańskiej 00. Dzięki temu kasyno online zawsze ma niewielki handicap. Tak samo jest tutaj. Niektóre firmy bukmacherskie wystawiają na zdarzenia – mające po 50% szans na wejście – kursy 1,85 – 1,85. U innych wygląda to jeszcze słabiej. Duże znaczenie ma zaś tutaj właśnie marża. Dzięki temu zagadnieniu i umiejętnym zmienianiu kursów podmioty bukmacherskie praktycznie zawsze wychodzą na swoje. I to niezależnie od końcowych wyników.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE

Za ile są w praktyce obstawiane zakłady?

Marża bukmacherska to jednak nie wszystko. Do tego dochodzą jeszcze podatki. W tym sektorze (jeśli chodzi o nasz kraj) wynoszą one 12%. Ma to zaś znaczenie pod kątem finalnych stawek. Załóżmy, że chcesz postawić za 100 PLN mecz Radomiaka Radom z Cracovią po kursie 2,00. Teoretycznie powinieneś mieć do wygrania 200 PLN. Tak się jednak nie dzieje. Już przy zawieraniu zakładu jest uwzględniany podatek 12%. W związku z tym Twoja ewentualna wygrana to: 0,88 * 100 PLN * 2,00 = 176 PLN.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer