Poker online – jak wygląda jego sytuacja dzisiaj?

Poker online w Polsce to bardzo śliska sprawa. Już od początku dwudziestego pierwszego wieku, zanosiło się na to, że wolny rynek co do gier na pieniądze online będzie od razu zagrożony poprzez państwowe regulacje, jednakże dopiero afera podsłuchowa która wybuchła w 2009 sprawiła, iż poker na kilka lat stał się praktycznie niedostępny legalnie w internecie. Jak więc wygląda sytuacja pokera online w tym roku?

Poker online – jak wygląda jego sytuacja dzisiaj?

Jak wyglądała sprawa pokera online po aferze podsłuchowej?

Otóż właśnie po tym, jak wybuchła wyżej wspomniana afera, pojawiła się na szybko nowelizacja ustawy, która sprawiła iż tylko spółka Totalizatora Sportowego mogła oferować nam legalny poker online. Naturalnie nie jest to forma, jaką niektórzy by sobie życzyli, a to wszystko wina polityków, którzy kilkanaście lat temu właśnie to wspierali, jednakże na szkodę państwa. Jednakże niedawno pojawiła się dość ciekawa alternatywa, jaką jest Betgames STS. Star-Typ-Sport była pierwszą firmą, która postanowiła zapełnić tą dziurę na rynku, i zrobić coś dla graczy pokera online.

To właśnie u niego można obecnie znaleźć tak zwane Betgames, czyli legalne zakłady na gry karciane, takie jak : pokera, wojnę czy na ten moment kiepsko znanego bakarata. Naturalnie ta opcja na grę online jest w pełni legalna, jednakże wygląda ona nieco inaczej, niż byśmy byli w stanie to sobie wyobrazić.

darmowy bonus betclic
darmowy bonus betclic

Czy Betgames STS będzie kopiowane przez resztę firm?

 Różne typy pokerzystów zastanawiają się, jak wygląda rozgrywka w tej usłudze. Otóż gra w Betgames STS jest podobna do normalnego pokera online, jednak różnica polega na tym, że tutaj zamiast grać normalnie w pokera online, obstawiamy, czy nasz układ kart będzie lepszy od układu reszty graczy. Zasady są zatem zachowane, ale w takiej formie, by były zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Skoro strona prawna została już wyjaśniona – to teraz opowiemy wam jak mniej więcej przebiega rozgrywka w Betgames STS.

Wygląda to mniej więcej na tej zasadzie, że w transmisji na żywo widzimy panią krupier oraz rozgrywkę karcianą, którą wybraliśmy. Może to być poker, bakarat czy też wojna. Pani krupier informuje nas o wszystkich ważnych aspektach gry, takich jak kiedy możemy zacząć obstawiać, kiedy zakłady się kończą, etc. Całą resztą zajmuje się panel gry, który widzimy po lewej stronie naszego ekranu w trakcie rozgrywki. Po prawej stronie znajduje się czat, na którym możemy konwersować z współzawodnikami. Czas tylko pokaże, czy inne firmy będą kopiować koncept STS. W końcu ta usługa jest w pełni legalna, oraz nie jest obłożona prawami autorskimi, więc czemu nie.

Popularność pokera w Polsce

Szczerze mówiąc ta gra nie była u nas nigdy tak popularna, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, przez co nie pokerzyści nie posiadali odpowiedniego lobby, aby takową ustawę zablokować. Nie ma co ukrywać, że dopiero od pewnego czasu coraz więcej osób interesuje się pokerem internetowym, niż zwykłym, z racji tego że jest to po prostu wygodniejsza opcja na grę w pokera.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer