Mity i fakty o zakładach bukmacherskich – czyli co można powiedzieć ciekawego o bukmacherce

Każdy w swoim życiu chyba przypadkiem raz słyszał o mitach – czy to o krokodylu w kanałach dużego miasta, czy to o duchach gdzieś – no ale my nie o tym. My dzisiaj chcemy skupić się na mitach – które występują w bukmacherce!

Mity i fakty o zakładach bukmacherskich – czyli co można powiedzieć ciekawego o bukmacherce

Niedziela cudów w piłce nożnej

Najsłynniejsza afera piłkarska w Polsce wydarzyła się, w roku 1993. Wówczas o tytuł Mistrza Polski ,,walczyły” dwie drużyny – Legia Warszawa oraz Łódzki Klub Sportowy. Oba kluby przed ostatnią turą miały tyle samo punktów, jednak bilans bramkowy był lepszy po stronie Legii. “Niedziela cudów”, bo takim mianem określa się ten dzień, przyniosła zadziwiające wyniki – Legia wygrała 6:0 z Wisłą Kraków, a Łódzki Klub Sportowy uzyskał wynik 7:1 z Olimpią Poznań. Pozwoliło to sięgnąć Legii po mistrzowski tytuł, jednak przebieg spotkań budził podejrzenia o korupcję. Już w trakcie trwania spotkania kibice Wisły krzyczeli do piłkarzy, aby ci zeszli z boiska, a także skandowali, żeby ,,podzielili się z nimi pieniędzmi za sprzedany mecz”. Co zabawne, żaden bukmacher takiej sytuacji nie przewidział i prawdopodobnie (dane z tamtego okresu są praktycznie niedostępne) ktoś stracił wtedy naprawdę sporo pieniędzy.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic


Ustawianie meczy w e-sporcie – fakt czy mit?

Oczywiście, korupcja istnieje – i zawsze istnieć będzie. Niektórzy ludzie nie mogą się pohamować i ,,dogadują się” z drużyną przeciwną, przez co za ogromne pieniądze poddają spotkanie. Z roku na rok niestety jest coraz więcej takich osób, które się poddają pokusie. W 2015 roku drużyny  IBuyPower oraz NetcodeGuides ustawiały swoje spotkania w grze Counter Strike : Global Offensive – przez co wybuchł ogromny skandal. Oczywiście czy to była prawda – tak naprawdę nie wiadomo. Ciężko jest tutaj wrzucić sprawę do jednej kategorii, ale jedno jest pewne – bukmacherzy na pewno mieli z tym coś do czynienia.

Ustawione spotkania w boksie – czy filmy mówią prawdę?

Chyba każdy widział kiedyś jakiś film o tematyce zawodów bokserskich (Rocky przychodzi tu na myśl) – gdzie główny bohater miał za zadanie poddać walkę, ponieważ ,,tak się umówił jego trener z kimś (my podejrzewamy, że tak było z bukmacherami). Po raz kolejny, ciężko tu cokolwiek jest komuś udowodnić, z racji tego że zazwyczaj są tutaj uwzględnione tylko dwie strony – i każda z nich wie, że jeśli ,,wsypie” drugą – to sama za to również oberwie. Jeśli chodzi o boks, to znane są podejrzenia ustawionych meczy, nawet sam Muhammad Ali w roku 1976 w Tokio bił się z  Antoniem Inoki – prawdopodobnie to spotkanie było ustawione, ale żadna ze stron nie zamierzała się do tego przyznać. 

Mit – od zupełnego zera aż do multimilionera…

Wiele osób słyszało o przypadkach, że znajomy znajomego wygrał sporą sumę pieniędzy. I to nieważne, czy chodzi tutaj o loterię totolotka, czy też zakłady bukmacherskie. Tak naprawdę aby zarobić miliony na bukmacherce – to sami musielibyśmy je oferować (zakłady – nie miliony). Zostaje tu jeszcze opcja obstawiania wyłącznie ustawionych spotkań, lecz po jakimś czasie prawda wyszłaby czy tak – czy inaczej na jaw.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer