Kupony Single, Double, Treble, AKO

W ostatnich latach w naszym kraju rynek zakładów bukmacherskich bardzo mocno się rozwinął. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne firmy bukmacherskie, które kuszą swoich potencjalnych zawodników niezwykle atrakcyjnymi promocjami. Początkujący gracze nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę, dzięki której mogliby w sposób odpowiedni rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem zakładów. Brak znajomości fachowej terminologii jest jedną z podstawowych bolączek osób, które dopiero rozpoczynają wysyłanie swoich pierwszych zakładów. Z myślą o wszystkich początkujących typerach napisaliśmy ten artykuł. Opisujemy w nim najważniejsze rodzaje kuponów bukmacherskich w sposób bardzo dokładny.

rodzaje zakładów bukmacherskie
Jakie są najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich w Polsce?

Kupony Double oraz Treble, a może singiel?

Kupony Double oraz Treble to kupony, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeżeli wybierzemy kupon Double, to musimy na nim postawić dwa zdarzenia. Większość doświadczonych zawodników dobiera je w taki sposób, aby ogólny współczynnik danego zakładu wynosił minimum 2,0. To daje gwarancję, że nasza potencjalna wygrana będzie wynosiła podobną ilość co postawiona stawka. Jeśli zestawimy to z naszymi szansami na zwycięstwo, to jest to tak naprawdę na granicy opłacalności. 

Jeśli wybiera się kupony pod nazwą Treble, to nasze szanse na wygraną maleją jeszcze bardziej, ponieważ kupony tego typu muszą posiadać minimum 3 postawione zdarzenia. W przypadku tych kuponów rozrzuty kursowe są bardzo mocno zauważalne. Niektórzy typujący decydują się nawet na granie kuponów, w których współczynnik ogólny wynosi grubo ponad 10.00!

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

W tym miejscu należy wspomnieć o tym, że jeśli wybierzemy jeden z dwóch powyżej omówionych zakładów, to maleją nasze szanse na wygraną w porównaniu do zakładów pojedynczych, czyli tak zwanych singli. Wynika to z tego, że by wygrać, należy w prawidłowy sposób obstawić wszystkie trzy znajdujące się na danym kuponie zdarzenia. Zwłaszcza dla osób początkujących może się to okazać zadaniem nie do wykonania. Dlatego też zawodnikom nie posiadającym odpowiedniego doświadczenia doradzamy wybieranie „singli”, czyli kuponów posiadających jedno zdarzenie. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej bezpieczne.

Single, czyli kupony bezpieczne dla nowicjuszy

Single to pojedyncze kupony bukmacherskie. Jest to grupa najprostszych kuponów, które powinny obstawiać przede wszystkim osoby niedoświadczone. Wynika to z tego, że charakteryzują się one wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz wysokim prawdopodobieństwem wygranej. Na takim kuponie należy obstawiać tylko jedno zdarzenie, zatem szanse na wygraną mogą wynosić od 33 do 50 procent. Dokładny procent szans uzależniony jest od tego, jakie zdarzenia zechcemy obstawić. W przypadku, gdy w obszarze naszego zainteresowania znajdzie się piłka nożna (wariant 1X2), to nasze szanse będą wynosiły dokładnie 33,33%. Z czego to wynika? To bardzo proste. Mecze rozgrywane w ramach piłki nożnej mogą skończyć się na trzy sposoby – wygraną jednej z dwóch drużyn bądź remisem.

Oczywiście, nasze procentowe szanse można podnieść bardzo prosto poprzez zdecydowanie się na obstawienie meczu koszykówki. Takie rozgrywki kończą się wyłącznie wygraną jednej z dwóch drużyn, więc nasze szanse rosną od razu do 50%.

Kupony na zakłady akumulowane, czyli AKO

Kupony akumulowane, czyli przez doświadczonych graczy nazywane akumulatorami, to wyższa szkoła jazdy. Niektórzy nazywają je również zakładami wielokrotnymi. Jak wskazują eksperci, jest to kupon składający się z minimum dwóch zdarzeń. Najczęściej jednak osoby zajmujące się obstawianiem tego typu kuponów projektują zakłady, na które składa się około 7-10 meczów!

Zdarza się nawet, że na kuponach pojawia się około 20 rozgrywek, jednak jest to bardzo trudne zadania do wykonania, aby wytypować je prawidłowo – zwłaszcza dla osób niedoświadczonych. Warto wiedzieć o tym, że w zakładach akumulowanych chodzi o to, że im więcej postawimy zdarzeń, tym później więcej możemy wygrać. Może się nawet zdarzyć, że jeśli postawimy za niskie stawki swoje kupony bukmacherskie, wygramy nawet powyżej kilku tysięcy złotych!

Legalni bukmacherzy w Polsce oferują znacznie więcej niż jeszcze 2 lata temu. Konkurencja wśród zakładów bukmacherskich wymusza na nich oferowanie co raz lepszej oferty zakładów sportowych, wyższych kursów i jeszcze ciekawszych promocji i bonusów za darmo.

Site Footer