Jak się gra w pokera – poradnik

Wiele osób, nudząc się w czasie kwarantanny, zastanawia się co może robić w wolnym czasie. Część porządkuje dom, robi remont, bądź też nawet gra w karty. Dla tych ostatnich, przygotowaliśmy poradnik, jak grać w pokera!

Jak się gra w pokera – poradnik

Podstawy gry w pokera

Podstawowym założeniem gry w pokera jest to, że gracz z najlepszym układem kart zgarnia całą pulę. Co ciekawe, zasady gry w pokera są podobne do reguł gry w bakarat, ale o tym innym razem. Jeden z graczy zostaje ,,krupierem” i po każdej grze ta pozycja przesuwa się o jedno miejsce w lewo. Zanim jeszcze krupier wyda karty, gracze po lewej stronie muszą wnieść zakłady w ciemno, czyli tak zwany small blind, oraz big blind. W ten sposób nawet jeśli gracze nie wejdą do gry, to w puli będą pieniądze do wygrania. Wszyscy gracze po wpłaceniu stawek mogą :

– pasować (fold)

– sprawdzić (call)

– podbić stawkę (raise)

– czekać (check – tylko jeżeli wcześniej nikt do puli nie wniósł swojego zakładu)

darmowy bonus betclic
darmowy bonus betclic

Licytacja

Zasady licytacji nie są niczym skomplikowanym. Pierwszy pokerzysta na lewo po rozdającym rozpoczyna licytację. Może on : pasować, sprawdzić, podbić bądź czekać – ale tylko jeśli wcześniej nikt nie podbijał. Wyjątkiem od reguły kolejności licytacji jest pre-flop, kiedy akcję jako pierwszy rozpoczyna pierwszy gracz po tzw. big blindzie, a kończy pokerzysta znajdujący się na dużej ciemnej.

Przebieg rozgrywki w pokera

Na środek stołu zostają wyłożone trzy wspólne karty. Rozpoczyna się pierwsza licytacja. Po wyrównaniu zakładów przez graczy, czwarta wspólna karta jest wykładana na zielony stolik. Następuje kolejny etap obstawiania. Gdy gracze wyrównają wszystkie zakłady z poprzedniej rundy, ostatnia karta zostaje wyłożona i odkryta na stół. Finalnie, rozpoczyna się ostatnia runda licytacji. Po jej zakończeniu, gracze którzy pozostali w grze porównują układy kart, naturalnie gracz, który ma najlepszy układ zgarnia wszystko.

Układy kart w pokerze

Podstawową rzeczą, którą powinien znać każdy, kto chce grać w pokera w Polsce to układ kart. Kolejność od najlepszej do najsłabszej jest następująca :

– Poker królewski – przykład : 10, walet, dama, król, as

– Poker – karty ułożone po kolei w kolorze (stoi on niżej od pokera królewskiego) – 4,5,6,7,8.

– Kareta – cztery takie same karty – na przykład : 4x goniec i dama

–  ,,Full” – trzy te same figury i para – na przykład : 3x dama i 2x 10

–  Trójka – trzy te same karty i dwie inne – na przykład 3x dama, król i 10,

– Para – dwie takie same karty i trzy inne – na przykład 2x walet, król, 10, dama

Granie w pokera online

Jeżeli chcemy grać w pokera online, to z racji tego iż przepisy w naszym kraju są bardzo restrykcyjne, jedyną opcją dla graczy pokera z Polski, jest albo Total Casino, które jest kontrolowane przez spółkę państwową, bądź też Betgames STS, które jest symulowanym graniem w karty. Dlaczego akurat tak to wygląda? Ponieważ tylko w ten sposób gra w pokera online może być aktualnie legalna.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer