Jak grać w gwinta – poradnik

Gwint to bardzo popularna gra karciana, która powstała za pośrednictwem gry Wiedźmin 3 – jej popularność jest tak wielka, że mimo iż gra została wydana jakiś czas temu, to gra ta cieszy się nadal całkiem sporą popularnością. Jak więc grać w gwinta?

Jak grać w gwinta – poradnik
Jak grać w gwinta – poradnik

Czym jest gwint? – zasady

Gwint to gra karciana dla dwóch osób, odbywająca się w turach. Na początku gry każdy z graczy dobiera dziesięć wylosowanych przez siebie kart ze swojej talii (dwie karty można od razu wymienić) oraz jedną tak zwaną ,,kartę dowódcy”, która została przez niego wybrana przed rozpoczęciem partii. W każdej turze gracz może wykonać tylko jedną czynność:

– może położyć kartę na polu bitwy

– użyć karty dowódcy

– spasować (rezygnuje z wykonywania akcji aż do skończenia rundy)

Celem tej gry jest uzyskanie większej liczby punktów niż nasz oponent w dwóch z trzech rund. Podobno gwint wywodzi się z modyfikacji gry typu poker online , która jest bardzo popularna w takich krajach jak USA, z racji tego że ta gra była promowana głównie dla graczy z zachodu, więc nic dziwnego iż taka gra została przez twórców tej gry stworzona.

A co zrobić jeśli chcecie legalnie obstawiać gry karciane, takie jak poker online?

darmowy bonus betclic
darmowy bonus betclic

Poszukajcie w internecie Betgames STS, to wystarczy do tego celu. Co ciekawe, większość firm udostępnia również aplikacje mobilne w których można grać w pokera.

Gwint – karty jednostek

Karty jednostek to te, na których znajdują się stworzenia którymi gramy. Każda z tych kart posiada w lewym górnym roku ilość punktów, które są liczone do siły jednostek, od której zależy nasze zwycięstwo w każdej turze. Każda z tych kart należy do jednego z trzech typów:

– kart piechoty

-kart strzeleckich

– kart jednostek oblężniczych.

Każdy z typów kart jest automatycznie rozdzielany w odpowiednim rzędzie na polu bitwy. Aby móc rozpocząć grę, w Twojej talii muszą się znajdować przynajmniej 22 karty jednostek.

Karty dowódcy

Każda z czterech talii obecnych w grze ma cztery różne karty dowódcy, z których jedną możesz wybrać do aktywnie używanej przez ciebie talii, aby potem użyć ją maksymalnie raz na każdą turę. Karty dowódcy widoczne są również dla naszych przeciwników, ten typ kart posiada najsilniejsze umiejętności specjalne, dlatego warto jest przemyśleć swoją decyzję przed wyborem.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Podstawowa taktyka grania w gwinta

Przez rozpoczęciem rozgrywki w Gwinta bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniej talii kart. W aktywnej talii są 22 karty jednostek, nie musisz się martwić tym, że podczas gry zabraknie kart, które mógłbyś dobrać. Złota zasada gwinta to : wygrywa ten, kto ma w ręku więcej kart, dlatego też postaraj się umieścić jak najwięcej kart w swojej talii, które pozwolą nam powiększyć liczbę posiadanych kart ,,na ręce”. Tak naprawdę ciężko jest uzgodnić jakąś uniwersalną formę, która byłaby podstawą, dlatego zalecamy wam obejrzeć poradniki video, które pomogą wam dogłębniej zrozumieć naturę tej gry.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer