Czy zakłady e-sportowe mogą nam pomóc w rozwijaniu swoich zainteresowań?

Pokolenie ludzi którzy przez ponad połowę swojego życia nie mieli wcale styczności z komputerami, zazwyczaj po prostu nie rozumie dlaczego ,,komputer” jest tak popularną formą rozrywki. Zazwyczaj są to już rodzice, którzy chcieliby jak każdy, najlepiej dla swoich dzieci, ale uważają że komputery to strata czasu. Czy tak jest naprawdę?

Czy zakłady e-sportowe mogą nam pomóc w rozwijaniu swoich zainteresowań?

Wyobraźnia

Osoby które uwielbiają książki, bądź sztukę mówią często że ,,książki/sztuka wymaga sporej wyobraźni” – a gry już nie. To nieprawda, ponieważ wystarczy popatrzeć jak wyglądają dzisiejsze gry. ,,FanArty” (obrazy stworzone przez fanów danego tytułu) gier czasami wyglądają lepiej niż niejedno dzieło sztuki. Same gry potrafią być nieprawdopodobnie pięknie, wystarczy popatrzeć na takie serie jak Far Cry bądź najnowszy CyberPunk 2077. Naszym faworytem tutaj jest seria (od Polskiego developera swoją drogą) gier Dying Light. Chodzi nam tu głównie o to, że aby stworzyć takie gry, trzeba mieć naprawdę wybujałą wyobraźnię, przez co uważamy argument ludzi o innych hobby tutaj za nieważny. W końcu nawet obstawianie zakładów na e-sport może zostać uznawane za hobby, nieprawdaż?

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Czas reakcji

 Gry typu FPS (First Person Shooter) mają to do siebie, że wygrywa zawsze gracz który ma lepszy czas reakcji (bądź lepsze ,,cheaty” [taki żarcik]). Badania przeprowadzone na osobach które grały intensywnie przez jakiś czas w takie tytuły jak CS:GO czy Battlefield 1 (bądź V, choć nie popieramy) mają lepszy czas reakcji na nadchodzące wydarzenia i potrafią się w krótszym czasie dostosować do danych warunków (czyli na przykład wykonać ruch szybciej aby unieszkodliwić przeciwnika). Wiele osób mówi, że tylko sporty takie jak tenis czy sporty ekstremalne sprawiają że czas reakcji jest krótszy, ale tak naprawdę według nas zawsze trening czyni mistrza, nieważne czy są to ,,prawdziwe sporty” czy też sporty elektroniczne, na których można również i zarobić, tak samo jak na prawdziwych sportach. Wystarczy zacząć obstawiać zakłady na sporty wirtualne.

,,Planowania tylko życie cię nauczy”

Niektórzy rodzice powtarzają swoim dzieciom ,,planuj, bo jak nie to życie cię nauczy!”. Owszem, życie nauczy, ale w przypadku graczy w nieco inny sposób niż myślą. Obstawianie zakładów na gry e-sportowe to świetny sposób na rozwinięcie swojego analitycznego zmysłu, oraz umiejętności planowania.

Społeczny raj?

Niektóre gry pozwalają nie tylko w nie ,,grać” ale również na współpracę z drugim graczem, bądź nawet być zaprojektowane tak, aby gra opierała się na interakcji z drugą osobą. Tu głównie zależy na jakich ludzi trafi dziecko. Jeśli będą to pozytywne osoby, które nie mają złych intencji oraz liczą jedynie na to, że zawiążą nowe znajomości, to młody człowiek będzie w stanie wyciągnąć z tego naprawdę świetne kontakty a nawet być może przyjaźnie na całe życie. Z drugiej strony medalu mamy ciemny i nieprzyjemny świat ludzi którzy mają tylko złe intencje. Niewinne dziecko jest bardzo podatne na wpływy każdego rodzaju osób, ponieważ zazwyczaj nie wie co jest złe a co dobre. Dlatego odpowiedzialni rodzice powinni znać, i monitorować poczynania swojego dziecka w świecie gier komputerowych, aby takie sytuacje w razie czego w porę powstrzymać.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer