Czy na meczach online można przy okazji oglądania zarobić?

O tym, że uprawianie sportu sprzyja zdrowiu wie niemal każdy. Niektórzy jednak chcą połączyć dbanie o siebie z dbaniem o swój portfel i zarabiać na sporcie. Czy da się na nim dużo zarobić? Sposobów na zyskanie wielkiej ilości pieniędzy za pomocą sportu jest bardzo dużo. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Czy na meczach online można przy okazji oglądania zarobić?
Czy na meczach online można przy okazji oglądania zarobić?

Piłka nożna a amatorska gra

Na poziomie amatorskim gra w futbol prawdopodobnie nie będzie przynosiła żadnych pieniędzy. Co innego, gdy uda się dostać do pierwszej ligi, lub najlepiej Ekstraklasy. Tam zaczyna się naprawdę poważna kasa. Czołowi piłkarze zarabiają ponad 100 tys. złotych miesięcznie. Jest to jednak nic w porównaniu z zarobkami sportowców grających w ligach zachodnich. Tam już na początek „polską” wypłatę mnoży się przez 4, bo przecież piłkarze zarabiają już w Euro. Na zarobki rzędu 200-300 tys. Euro rocznie mogą liczyć początkujący zawodnicy, którzy jeszcze do końca nie udowodnili swojej wartości. Podobnie jest z początkującymi typerami zakładów bukmacherskich.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

A co ma tutaj bukmacherka do sportu? A to, że osoby które mają dużą wiedzę sportową (czyli zazwyczaj takie które ten sport uprawiają, bądź oglądają meczyki online) w wypadku kontuzji bądź innych utrudnień taka osoba może znaleźć inne źródło zarobku. Inaczej rzecz ma się w przypadku najlepszych zawodników z lig takich jak włoska, hiszpańska czy angielska. Tam najlepsi piłkarze zarabiają od 5 do nawet 15 milionów rocznie z samych tylko kontraktów za grę. Do tego dochodzą umowy marketingowe ze sponsorami, które zazwyczaj podwajają roczne zarobki piłkarzy takich jak Messi, Ronaldo, czy chociażby Robert Lewandowski.

Mecze online a ,,haratanie w gałę”

Liczba szkółek piłkarskich, klubów, zakładów bukmacherskich na ten sport i klas rozgrywkowych wyraźnie pokazuje, jak wiele osób garnie się do „haratania w gałę”. Również wśród kibiców piłka kopana cieszy się ogromnym powodzeniem. Mecze Ekstraklasy piłkarskiej w poprzednim sezonie gromadziły średnio blisko 9000 fanów na trybunach i choć ta wartość daleko odbiega od standardów zachodnioeuropejskich, jak w Niemczech czy w Anglii, gdzie przeciętnie spotkania na żywo ogląda ok. 40 000 osób, to i tak znacznie przewyższa frekwencyjne osiągnięcia pozostałych konkurencji.

Co ciekawe, frekwencja na stadionach piłkarskich nie jest napędzana sukcesami, bo tych… po prostu brakuje. Rodzime kluby na arenie międzynarodowej, delikatnie mówiąc, nie błyszczą, zaś reprezentacja narodowa nie należy do światowej czołówki, choć co jakiś czas swoją grą wzbudzi niemałe uznanie, wzbudzając jednocześnie nadzieję na lepsze piłkarskie jutro. Ciekawym przykładem w jaki sposób reaguje rynek na popularność piłki nożnej jest na przykład ilość zakładów na ten sport które oferują firmy bukmacherskie. Ciężko w Polskiej lidze o jakikolwiek sukces sportowy, a jednak zakłady bukmacherskie na mecze Polskiej reprezentacji osiągają zawrotne suy. Również w mediach zawody na zielonej murawie są często pokazywane, co jest odzwierciedleniem popytu na tego rodzaju transmisje.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.

Site Footer